KÖZLEMÉNYEK

Komplex traumatizáció és disszociatív zavarok kezelése WORKSHOP

Egyedülálló továbbképzési lehetőség szakembereknek, akik gyermekkori komplex traumatizációt elszenvedett, illetve disszociatív zavarokkal élő páciensekkel foglalkoznak. Részletek a kattintás után.

2024-04-15 21:45

KÖZLEMÉNYEK

2024 IPE Kongresszus

Szeretettel várunk a következő kongresszusunkon, ami 2024.11.09.-én lesz! Mentsd el a dátumot már most, részletekkel később jövünk.

2024-04-15 21:29

KÖZLEMÉNYEK

Jelentkezés az Egyesületbe, képzésekre

Kérünk, amennyiben 2023 decembere és 2024 februárja között kérted a felvételed az Egyesületbe, és még nem kaptál választ, ezt olvasd el!

2024-04-04 10:02

Integratív pszichoterápia rövid leírása

Az integratív pszichoterápia olyan páciensek terápiája során használt pszichoterápiás módszer, amely a terápiás kommunikációt a módosult tudatállapot hasznosításával, és egy adott terápiás feladatra alkalmazható számos pszichoterápiás módszer felhasználásával kívánja megvalósítani. A módszer lényege az integratív szemlélet, mely elsősorban módszertani, technikai, másodsorban elméleti síkon nyilvánul meg. A technikai síkon ez egy adott pszichés problémára, illetve pszichoterápiás célkitűzésre, feladatra alkalmazható több, a nemzetközi és hazai irodalomban is hatékonynak ítélt módszer ötvözését jelenti, függetlenül azok elméleti hátterének különbözőségétől. Ugyanakkor feltételez egy minden terápiás elméletben közös, általános emberképet, az egyén belső folyamatainak egy általánosan elfogadott szemléletét; távlatilag a módszer célja a különböző pszichológiai elméletek részleteikben történő integrálása, a különböző rész-elméletek egyetlen, gyakorlatban alkalmazható szerkezeti modellben történő bemutatása. Az integratív szemlélet alapelve szerint az ember belső folyamatainak leírását célul kitűző különböző elméletek, iskolák egyetlen, közös tartalmat írnak le különböző „nyelven”, ezért kitűzött célja a hasonlóságok keresése, a szakkifejezések egymás nyelvére történő lefordítása, az elméletek integrálása.

TAGSÁGOK ÉS NEMZETKÖZI SZERVEZETEK